Działa zakupiona? To świetnie! Teraz wystarczy ją tylko uzbroić w media, a następnie wybrać projekt domu i uzyskać pozwolenie na budowę. Nie wiesz jakie kroki należy podjąć, by uzbroić działkę w media? Bez obaw, przedstawimy Ci to krok po kroku! A jeśli nie masz czasu załatwiać formalności związanych z uzbrojeniem działki w media, z przyjemnością robimy to za Ciebie! 

 Uzbrojenie działki w media - od czego zacząć?

Nie ma co ukrywać - uzbrojenie działki w media wymaga wiele wysiłku i formalności, ponieważ wiąże się z wykonaniem przyłączy prądu, wody, kanalizacji i często gazu. Jakie kroki należy podjąć, by uzbroić działkę w media?

1. Kontrola warunków technicznych.

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania związane z budową domu, czy rozplanowaniem przyłączy, należy udać się do urzędu gminy, aby uzyskać informacje czy i jakie media są już do niej przyłączone. Zarządca lokalnych sieci powie Ci, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by wykonać przyłącza. Zobrazuje Ci także, jak powinna wyglądać rozbudowa danej sieci z uwzględnieniem  parametrów technicznych rur i przewodów.

2. Wniosek o uzbrojenie działki w media.

Kolejny krok to złożenie stosownego wniosku do zakładów, które zarządzają poszczególnymi sieciami. W dokumencie tym podajesz informacje dotyczące właściciela gruntu, rodzaju budynku oraz adres. Nie zapomnij określić moc przyłączeniową, a także informację, z jakiego powodu potrzebna jest Ci energia oraz szacunkowe, roczne zużycie. 

3. Stworzenie projektów uzbrojenia działki  media.

4. Opłata.

5. Odbiór techniczny przyłączy.

6. Podpisanie umów związanych z korzystaniem wody, prądu i gazu.

Wydawać by się mogło, że tych formalności jest naprawdę dużo, ale prawda jest taka, że większość możesz załatwić niemal od razu. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy - skontaktuj się z nami!

Dom Twój - pomoc przy budowie domu

Pomożemy Ci również przy:

Skontaktuj się z nami:

  • telefonicznie: +48 883-629-709
  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • przez formularz
  • odwiedź nas w biurze: Dom Twój Dawid Ponka ul. Jana III Sobieskiego 350/1u, 84-200 Wejherowo