Planujesz budowę domku letniskowego? A może zastanawiasz się jak zabrać się za takie przedsięwzięcie, aby odpowiednio zaplanować działania i koszty? W tym artykule w skrócie opowiemy co warto brać pod uwagę oraz jakie kroki należy podjąć, by bez stresu zająć się budową domku letniskowego. Koniecznie czytajcie dalej. 

Budowa domku letniskowego - krok po kroku. 

Posiadanie własnego domku letniskowego to niesamowity komfort. Nie tylko masz możliwość udać się na spontaniczny wypad, ale także możesz to zrobić w dowolnym terminie i bez dodatkowych opłat. Jak zatem wygląda budowa domu letniskowego krok po kroku?

Działka pod domek letniskowy.

Na samym początku najważniejsze to zaopatrzenie się w działkę. Najlepiej, żeby znajdowała się na atrakcyjnym terenie, tzn. w pobliżu zbiornika wodnego lub lasu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiej działki upewnij się, czy w miejscowym planie zagospodarowania terenu nie ma żadnych przeciwwskazań do budowy domku letniskowego, ani w czy w przyszłości nie jest zaplanowana niedaleko budowa autostrady, czy centrum handlowego. Dzięki temu zyskasz pewność, że w pobliżu Twojego domku będzie cisza i spokój.

Najlepiej pod budowę domu letniskowego wybrać teren ogródków działkowych, ponieważ jeśli spełni wymagania, to wystarczy zgłosić budowę do zarządcy ogrodów. Chcesz się dowiedzieć więcej o budowie domu bez pozwolenia? Skontaktuj się z nami lub zajrzyj na naszego bloga! Tam również poruszaliśmy temat budowy domu do 70m2.

Projekt domku letniskowego.

Kiedy teren pod domek letniskowy jest już naszą własnością, warto wybrać odpowiedni projekt domku letniskowego. W poprzednim poście pisaliśmy o tym co warto brać pod uwagę przy wyborze gotowego projektu do domku letniskowego. Jeśli nie miałeś okazji przeczytać tego posta, to zapraszamy.

Pozwolenie na budowę.

Zanim rozpoczniesz budowę domku letniskowego, dowiedz się, czy w Twoim przypadku nie będzie konieczne załatwienie pozwolenia na budowę domu. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, napisz do nas. Z chęcią Ci w tym pomożemy.

Sięgnij po pomoc.

Wybór odpowiedniego projektu domu, uzyskanie pozwolenia na budowę, czy sama budowa domku, może przytłaczać. Nie bój się skorzystać z pomocy specjalistów. Dom Twój nie tylko przedstawi Ci gotowe projekty domów, zgodnie z Twoimi preferencjami, ale także wprowadzi zmiany projektowe, jeśli tego będziesz wymagał. Skontaktuj się z nami i wybierz projekt domu na miarę Twoich marzeń.