Chcesz wybudować dom do 70m2, ale zastanawiasz się ile to będzie kosztowało? Jakie czynniki warto brać pod uwagę przy szacowaniu kosztów budowy domu do 70m2 na swojej działce? W tym artykule poruszymy najważniejsze kwestie związane z planowaniem budżetu na budowę domu do 70m2.

Koszt budowy domu do 70m2. 

Ile kosztuje budowa domu? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie i podać konkretną kwotę, która na pewno dokładnie pokryje koszty budowy. Jakiś czas temu, dom można było postawić nawet za 100 tys. złotych. Obecnie ceny materiałów budowlanych znacznie podrożały, podobnie jak stawki za pracę budowlańców. W związku z tym szacowany koszt budowy domu zwiększył się nawet dwukrotnie. 

Szacowanie kosztów budowy domu do 70m2 - co warto brać pod uwagę?

Jak widać, dokładne wyliczenie kosztów budowy nie jest możliwe z uwagi na ciągle zmieniające się ceny. Oprócz tego istnieje wiele zmiennych, które warto brać pod uwagę. Jakie?

  • powierzchnia użytkowa domu
  • powierzchnia ogólna domu
  • kubatura
  • liczba kondygnacji, które chcemy zbudować
  • jak skomplikowana jest bryła domu?
  • rodzaje i ceny zastosowanych materiałów budowlanych,
  • koszty robocizny

Podczas tworzenia kosztorysu, do każdego z podpunktów, warto dodawać wartość np. +10%, ponieważ ceny od momentu tworzenia kosztorysu do zakupu materiałów mogą się zmienić i wzrosnąć.

Powszechnie mówi się, że obecnie koszt budowy domu to ok. 5 - 7 tys. zł za 1 mkw powierzchni użytkowej domu. Jeśli masz już działkę i ogrodzenie, to cena może nawet być mniejsza.  Szacuje się, że koszt budowy domu do 70m2 wynosi około 150 tys. zł. Mowa oczywiście o stanie surowym, bo stan deweloperski to koszty rzędu 350 tys. (w zależności od standardu).

Gdzie znaleźć projekty domu do 70m2?

Kosztorys to jedno, a projekt budowy to drugie. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania projektu domu do 70m2, chętnie Ci w tym pomożemy. Ofertę projektów i poznaj partnerów Dom Twój. od dowolnego partnera i ciesz się domem marzeń! Sprawdź naszą ofertę projektów i poznaj partnerów Dom Twój. 

Skontaktuj się z Dom Twój.

A jeśli potrzebujesz pomocy w związku z budową domu, skontaktuj się z nami.Dom Twój załatwi za Ciebie wszelkie formalności związane z budową domu. Znamy się nie tylko na przepisach prawa, ale wiemy także ile czasu każdy z powiatów przewiduje na wystawienie stosownego pozwolenia. Dzięki temu możemy działać szybciej, sprawniej i skuteczniej. Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania.