Każdy, kto buduje dom, w pewnym momencie musi skorzystać z pomocy geodety. Podczas którego etapu budowy jest on niezbędny? Skąd wziąć dobrego i godnego zaufania geodetę ? Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, to koniecznie czytaj dalej. 

 Geodeta - podstawowy zakres działań na budowie.

Jeśli chodzi o podstawowy zakres działań geodety, omówiliśmy go w tekście: "Usługi geodezyjne - w czym jeszcze może Ci pomóc geodeta?". W skrócie geodeta jest odpowiedzialny za opracowanie projektu budowlanego, wznowienie granic nieruchomości, czy wytyczenie budynku. Dlatego jeśli jesteś na etapie uzyskiwania warunków zabudowy, czy wyboru gotowego projektu domu, geodeta nie będzie Ci jeszcze potrzebny. Dopiero po przejściu tych etapów, geodeta może wykonać mapę do celów projektowych. Jest to niezbędny element, ponieważ geodeta wyznacza granice działki oraz jej otoczenia. Jeśli w okolicy naszego terenu, gdzie ma powstać budynek, znajdują się inne zabudowania, mapa musi zawierać informacje o ich przeznaczeniu i położeniu. 

Następna praca geodety dotyczy wytyczenia budynku, zgodnie z wcześniej sporządzonym i zatwierdzonym projektem zagospodarowania działki. W tym etapie zaznacza się główne osie budynków, fundamenty i punkty wysokościowe. Następnie szkice tych pomiarów przekazywane są do inwestora, a budowa może przejść na kolejny etap.

Pomoc geodety w Dom Twój.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy geodety, albo potrzebujesz skorzystać z jego pomocy, odezwij się do Dom Twój.  Z chęcią odpowiemy też na  pytania z zakresu konieczności skorzystania z pomocy geodety.