Planujesz budowę domu do 70m2? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w temacie budowania domu bez pozwolenia. Koniecznie czytaj dalej.

Budowa domu do 70m2 - FAQ.

Odkąd w polskim prawie weszła ustawa, która pozwala na budowę domu do 70m2 bez pozwolenia, pojawiło się mnóstwo pytań i wątpliwości. Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w temacie budowy domu bez pozwolenia. 

Kto może zbudować dom bez pozwolenia

Tak naprawdę każdy, kto posiada działkę budowlaną.

Czym dom bez pozwolenia może być piętrowy?

Można zbudować mały domek parterowy lub piętrowy, pod warunkiem, że nie wpływa na nieruchomość sąsiada, czyli nie blokuje światła do pomieszczeń w jego domu oraz spełnia wymogi dotyczące jego powierzchni - do 70m2.

Ile metrów musi wynosić działka, by postawić dom do 70m2 bez pozwolenia?

Minimalna powierzchnia działki musi wynosić 500m2 na 1 dom do 70m2.

Czy dom bez pozwolenia może mieć poddasze? 

Dom do 70m2 nie może mieć użytkowego poddasza, ale może mieć otwartą antresolę. Warto pamiętać, że dom musi spełniać wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jaki jest koszt budowy domu do 70m2? 

Wszystko tak naprawdę zależy od projektu i użytych materiałów. Wstępnie szacuje się, że koszt budowy domu wynosi ok. 150 tys. zł jeśli mówimy o stanie surowym i ok. 350 tys. zł, jeśli zależy nam na stanie deweloperskim. 

 Skontaktuj się z Dom Twój.

A jeśli potrzebujesz pomocy w związku z budową domu, skontaktuj się z nami. Dom Twój załatwi za Ciebie wszelkie formalności, związane z budową domu. Znamy się nie tylko na przepisach prawa, ale wiemy także, ile czasu każdy z powiatów przewiduje na wystawienie stosownego pozwolenia. Dzięki temu możemy działać szybciej, sprawniej i skuteczniej. Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania.