Zanim zaczniesz prace budowlane, najpierw przygotuj się na prace geodezyjne. Prawda jet taka, że pomoc geodety będzie niezbędna praktycznie przez cały okres budowy. Jeśli intersuje Cię praca geodety i chcesz wiedzieć co wchodzi w skład prac geodezyjnych, to koniecznie czytaj dalej. 

Omówmy pokolei co wchodzi w skład pracy geodety

 Stworzenie mapy do celów projektowych.

Pierwsze, czym zajmuje się geodeta, to stworzenie mapy do celów projektowych. Taka mapa zawiera w sobie informacje dotyczące m.in ukształtowania terenu, położenia działek, budynków i obiektów. Taka mapa powstaje przez około 5 tygodni i zawiera linie określające granice terenów i zabudowy, informacje na temat obiektów przyrodniczych itp. Bez niej adaptacja projektu nie może mieć miejsca.

Uwga! Przed rozpoczęciem prac geodety, zdobyć aktualny wypis planu zagospodarowania terenu. Z niego dowiesz się jakie są warunki techniczne przyłącz mediów. 

Tyczenie budynku

Inaczej mówią wytyczenie geodezyjne, to po prostu oznaczenie punktów przecięcia osi konstrukcyjnych budynku wraz z jego narożnikami. Dzięk temu można oznaczyć miejsce wykopów pod fundamenty. Geodeci korzystają albo z metody kołowej, albo z metody ławy drutowej. 

Pomoc geodety w Dom Twój.

Jesli chcecie dowiedzieć się więcej o pracy geodety, albo potrzebujecie skorzystać z jego pomocy, odezwijcie się do do Dom Twój.