Jeśli masz już gotowy projekt domu, to dopiero początek Twojej przygody. Każdy projekt trzeba tak naprawdę przystosować do warunków panujących na działce. Nazywa się to adaptacja projektu gotowego. Kto może jej dokonać oraz jakie są obowiązki osoby, która się tym zajmuje? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania, więc koniecznie czytaj dalej. 

Adaptacja projektu - kto się tym zajmuje? 

Adaptacją projektów gotowych zajmuje się architekt. Najlepiej, gdyby ten wybrany przez Ciebie, był projektantem lokalnym i znał się na terenie, na którym leży dana działka. Listę dostępnych osób, które mogą podjąć się adaptacji projektu domu znajdziesz w Izbie Architektów lub w Izbie Inżynierów Budownictwa. Podczas adaptacji projektów, projektant opisuje poszczególne rysunki i rzuty, podpija pieczęć i dołącza oświadczenie.

Adaptacja projektów - obowiązki architekta.

 Architekt podczas adaptacji projektów m.in:

  • dostosowuje projekt do wytycznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennnego
  • dopasowuje energetykę do warunków lokalizacyjnych
  • wykonuje projekt zagospodarowania terenu
  • określa obszar oddziaływania obiektu
  • uzyskuje wymagane opinie, uzgodnienia i sprawdza różnego rodzaju rozwiązania projektowe.

Dokonaj adaptacji projektu z Dom Twój

Jeśli Twój projekt domu wymaga wprowadzenia zmian projektowych, Dom Twój może pomóc Ci w tym przedsięwzięciu i jest w stanie wprowadzić nieograniczoną ilość zmian w projekcie. Dodatkowo, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i zmianę. Ale warto zaznaczyć, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz wydłuża to czas załatwienia wszystkich formalności niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę (dodatkowy czas potrzebny na fizyczne wykonanie zmian w projekcie oraz obliczenia konstrukcyjne). 

Jesli chcecie wiedzieć więcej, czym Dom Twój się zajmuje, zerknijcie na naszą stronę internetową.