Poszukujesz projektu domu na miarę swoich marzeń? Masz obawy, czy wybierzesz właściwie? Bez obaw, Dom Twój przychodzi z pomocą. W tym tekście przedstawimy 4 aspekty, które warto brać pod uwagę, podczas wyboru projektu domu. Koniecznie czytaj dalej! 

 Wybór projektu domu - co warto brać pod uwagę? 

Przede wszystkim zastanów się, na jakich pomieszczeniach zależy Ci w domu. Przeanalizuj poszczególne pomieszczenia dostępne na planach i odpowiedz sobie na pytanie, czy mieszkanie w takim układzie pokoi i przestrzeni okaże się dla Ciebie wygodne? Czy plan zawiera wszystkie pomieszczenia, na których Ci zależy? Czy kuchnia jest otwarta tak jak planowałeś, czy zamknięta? Jaka liczba łazienek będzie dla Ciebie optymalna? Czy wybrałeś rodzaj ogrzewania (pompa ciepła, ogrzewanie gazowe). Warto dokładnie porównać nasze oczekiwania do oglądanego projektu, ponieważ każdy dodatkowy metr kwadratowy podnosi koszty budowy.

Technologia i materiały budowy.

Jeśli chcesz kupić gotowy projekt domu, licz się z tym, że oprócz rozkładówki poszczególnych pomieszczeń i ich wielkości, jest tam również informacja dotycząca materiałów, które należy użyć, by wybudować dom na bazie tego projektu. Dlatego jeśli już wiesz, czy chcesz mieć dom murowany, czy drewniany, a także jaki rodzaj ocieplenia chcesz by zastosowano, uwzględnij to podczas wyboru gotowego projektu. W przeciwnym wypadku zapłacić dodatkowe koszty za zmiany w projekcie gotowym.

Koszty budowy.

Sama budowa domu to ogromna inwestycja. Ale prawda jest taka, że często można nieco obniżyć koszty budowy, wybierając tańsze rozwiązania (i to wcale nie oznacza, że będą gorsze). Na koszty budowy wpływa kształt dachu, liczba balkonów, tarasów, czy uskoków,  czy duże przeszklenia. Rozeznaj się w cenach, zanim zaczniesz oglądać projekty domów, bo dzięki temu będziesz wiedział, które elementy budowy można podmienić obniżając koszty budowy, ale nie wpływając na estetykę, czy funkcjonalność budynku.

Sięgnij po pomoc.

Wybór odpowiedniego projektu domu może być trudny i przytłaczający. Nie bój się skorzystać z pomocy specjalistów. Dom Twój nie tylko przedstawi Ci gotowe projekty domów, zgodnie z Twoimi preferencjami, ale także wprowadzi zmiany projektowe, jeśli tego będziesz wymagał. Skontaktuj się z nami i wybierz projekt domu na miarę Twoich marzeń.