Czy podczas budowy domu do 70m2 potrzebny jest geodeta? Jeśli chcesz znać odpowiedź na to pytanie, to koniecznie czytaj dalej. 

Dom do 70m2 - czy potrzebujesz geodety?

Decydując się na dom do 70m2, trzeba posprawdzać masę przepisów z uwagi na fakt, że nowa ustawa pozostawia wiele luk, wolnych do interpretacji. Jednym z pytań, które dostarcza wiele wątpliwości dotyczy tego, czy geodeta jest potrzebny podczas budowy domu do 70m2? 

Zacznij może od początku. Domy do 70m2 buduje się w procedurze tzw. zgłoszenia z projektem budowlanym. Co to oznacza? Że w okresie 30 - 60 dni w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszcza się informację o takiej inwestycji. Informację tę przekazuje organ administracji architektoniczno - budowlanej. Należy również zawiadomić organy nadzoru budowlanego oraz projektanta, który będzie sprawował nadzór nad zgodnością budowy z projektem o tym, kiedy rozpoczną się roboty budowlane. Co jeszcze? Wymagana jest obecność geodety, który wyznaczy teren, a po wybudowaniu wykona geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. 

Pomoc geodety w Dom Twój.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o pracy geodety, albo potrzebujecie skorzystać z jego pomocy, odezwijcie się do do Dom Twój.  Z chęcią odpowiemy też na Wasze pytania z zakresu konieczności skorzystania z pomocy geodety.