Chcesz zająć się adaptacją projektu gotowego? Zastanawiasz się jak wygląda praca architekta adaptującego i jakie zmiany może on nanieść w projekcie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. 

 Adaptacja projektu gotowego - zakres prac.

Ogólnie mówiąc praca architekta adaptującego polega przede wszystkim na zmianach obejmujących fundamenty i ich izolację. Oba segmenty dostosowuje się do warunków gruntowych. Oprócz tego, architekt sprawdza jakie są założenia konstrukcji budynku względem panującego klimentu na działce. Często też odpowiada za dostosowanie instalacji wewnętrznych i przyłączy do projektów dostawców mediów, a także za rozmieszczenie okien i drzwi, czy ich wielkości. Zmiany mogą dotyczyć też podpiwniczenia. czy ustytuowania ścian. 

Adaptacja projektu gotowego - koszty.

Jeśli zastanawiasz się, ile pieniędzy musisz przygotować, decydując się na adatapcje projektu, przygotowaliśmy przykładowe ceny wykonywanych prac:

  • adaptacja projektu gotowego od 4000 zł + vat
  • adaptacja projektu gotowego z gazem od 4500 zł + vat
  • badania geotechniczne gruntu od 800 zł + vat
  • badania archeologiczne od 2900 zł + vat
  • uzgodnienie z PKP (dla działek przy terenach kolejowych) od 1000 zł + vat
  • uzgodnienie dla inwestycji przy napowietrznych liniach energetycznych od 200 zł + vat

 

Dokonaj adaptacji projektu z Dom Twój

Jeśli Twój projekt domu wymaga wprowadzenia zmian projektowych, Dom Twój może pomóc Ci w tym przedsięwzięciu i jest w stanie wprowadzić nieograniczoną ilość zmian w projekcie. Dodatkowo, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i zmianę. Ale warto zaznaczyć, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz wydłuża to czas załatwienia wszystkich formalności niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę (dodatkowy czas potrzebny na fizyczne wykonanie zmian w projekcie oraz obliczenia konstrukcyjne). 

Jesli chcecie wiedzieć więcej, czym Dom Twój się zajmuje, zerknijcie na naszą stronę internetową.