Jeśli jesteście w trakcie budowy domu i skorzystaliście z projektów gotowych, niezbędna będzie adaptacja projektu gotowego. Co to jest ta adaptacja i co z nią z nią wiążę, dowiecie się z tego artykułu, więc czytajcie dalej. 

 Adaptacja projektu gotowego - czego dotyczy?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup projektu gotowego. Ale nie wszyscy wiedzą, że ta decyzja wiążę się również z koniecznością przeprowadzenia adaptacji projektu gotowego. W takiej sytuacji architekt (nie musi to być autor projektu) musi dostosować go do warunków, które panują na danym terenie. W tym celu musi zapoznać się z panującymi warunkami klimatycznymi konkretnego miejsca, jego ukształowaniem terenu i rodzajem gruntu. Niezwykle ważne jest też ustalenie nośności gruntu i określenie poziomu wód gruntowych, bo to do nich musi zostać dostosowana cała dokumentacja projektu. Projektant, którego zadaniem jest adaptacja projektu gotowego, musi stworzyć projekt zagospodarowania działki i nanieść na mapę geodezyją rysunek domu. Bez tego budowa nie będzie możliwa. 

Przykładowe czynności podczas adaptacji projektu gotowego.

Modyfikacje, jakie dokonuje architekt podczas adaptacji projektu gotowego to np:

  • zmiany w zakresie fundametóe i izolacji
  • dostosowanie instalacji wewnętrznych i przyłączy
  • sprawdzanie założeń konstrukcji budynku względem panującego klimatu.

 

Jeśli więc zdecydowałeś się na zakup projektu gotowego i potrzebujesz kogoś, kto w sposób sprawny, solidny i pewny dokona adaptacji projetu gotowego, odezwij się do Dom Twój. Wejdź na naszą stronę internetową, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się w czym jeszcze możemy Ci pomóc. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu. Razem zbudujemy Twój dom marzeń!