Pozwolenie na budowę, to jeden z najważniejszych dokumentów, który musisz mieć, aby zacząć tworzenie swojego wymarzonego domu. Niestety, to dość zawiła procedura. Ale bez obaw, postaramy się pomóc Ci przez to przebnąć. Jeśli chcesz znać klucczowe dokumenty, bez których pozwolenie na budowe nie będzie możliwe, to koniecznie czytaj dalej. 

Pozwolenie na budowę - potrzebne dokumenty.

Zanim złożysz wniosek o pozwolenie na budowe, upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty. Pamiętaj, że niektóre z nich potrzebują czasu, żeby "nabrać mocy prawnej", więc pamiętaj, by za kompletowanie papierów zabrać się odpowiednio wcześnie. Oto lista najpotrzebniejszych dokumentów, by usyskać pozwolenie na budowę:

  • Wypis z Pany Zagospodarowania Przestrzennego  - pamiętaj, by najpierw ustalić inforacje o działce, takie jak numer ewidencyjny, adres, miejscowość, czy arkusz mapy.
  • Decyzja o Warunkach zabudowy - tę prośbe kierujemy do Wydziały Architektury Urzędmu Miasta lub Gminy
  • Mapa sytuacyjno - w.ysokościowa - potrzebna do celów projektowych, najczęściej w skali 1:1500. Tę część wykonuje geodeta, więc jeśli nie znasz żadnego, skontaktuj się z Dom Twój.
  • Ekspertyza geologiczna - ten dokument pozwoli określić warunki gruntowo - wodne na działce. Dzięki temu będzie można zaplanować posadowienie budynku, czyli chociażby kwestie podpiwniczenia
  • Oświadczenie o prawie do dysponowania gruntem
  •  Projekt Budowlany
  • Warunki techniczne dostawy mediów

Na pozwolenie czeka się do 65 dni, a uprawomocnienie następuje po 14 dniach. Jeśli jednak z równych względów nie chcesz otrzymywać pozwolenia na budowę samodzielnie, odezwij się do Dom Twój - zrobimy to za Ciebie. Wejdź na naszą stronę internetową i poznaj przyjemną stronę budowania i planowania budowy domu. Zerknij na naszą ofertę i dowiedz się, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.