Nie raz już powtarzaliśmy, że usługi geodety są niezbędne w procesie budowania domu. Kiedy należy po niego zadzwonić? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!

Podczas budowy domu istnieje kilka kluczowych momentów, kiedy pomoc geodety okaże się nieoceniona.

Geodeta przed kupnem działki

Jeśli jeszcze nie jesteście właścicielami działki budownalej, zanim podpiszecie umowę kupna, warto skorzystać z usług geodety, który oceni jaki jest stan granic. Niektóre działki, nie mają ich uregulowanych, co zwiększa koszty w późniejszych etapach budowy.

Gotowy projekt budynku.

Na etapie projektowania, geodeta również może okazać się pomocny, ponieważ sporządza mapę do celów projektowych. Dzięki niej możliwe jest zaadoptowanie projektu, a także oznaczenie przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, sanitarnych, energetycznych, gazowych itp. Mapa projektowa od geodety niezbędna będzie również, aby uzyskać pozwolenie na budowę. 

Geodeta niezbędny podczas budowy.

Kiedy pozwolenie na budowe masz już w ręcę, czas na przejście do kolejnego etapu jakim jest budowa. Pierwszą rzeczą jest wytyczenie budynku, czyli zlokalizowanie budynku na działce zgodnie ze wcześniejszymi planami. To właśnie jest zadanie dla geodety.

Prace końcowe.

Zanim zaczniesz cieszyć się pięknym domem, konieczne jest przygotowanie dokumentacji potrzebnej do odbioru budynku. Dokumenty te opierają się na pomiarach wykonnwczych i na mapie powykonawczej. To kolejny etap, w którym pomoc geodety może okazać się konieczna.

Geodeta, ale skąd?

Pomoc dobrego geodety to klucz do sukcesu podczas budowania domu. Jeśli więc szukasz sprawdzonego fachowca, koniecznie skontaktuj się z nami. Dom Twój opórcz gotowych projektów, adaptacją projektóe gotowych, zajmuje się również działaniami geodety. Nie zwlekaj i pozwól sobie pomóc.