Jesteście fanami loftowego domu? Chcecie wybudować dom w takim stylu, ale nie wiecie jak się za to zabrać? Czy projekt domu loftowego sprowadza się jedynie do zapewnienia przestrzenie? Czy jest możliwość wprowadzenia zmian projektowych tak, by powstał dom loftowy? Jeśli ten temat Was interesuje, to czytajcie dalej.

Projekt domu loftowego - charakterystyka.

Dom loftowy kojarzy się przede wszystkim z artystycznym przekszłtaceniem budynków, w których kiedyś były fabryki, hale produkcyjne, czy magazyny. Dzisiaj, tego typu domy stały się niezwykle popularne. Wykorzystują nie tylko przestrzeń, ale także wprowadzają nieco ekstrawagancji. O czym należy pamiętać przy projektowaniu domu loftowego? Poniżej mała ściąga.

Przestrzeń. 

To dzięki niej dom ma ten niepowtarzalny charakter. Projekty domów loftowych charakteryzują się pomieszczeniami o wysokich sufitach. Brakuje tam zbędych ścianek, przez co dom wydaje sie otwarty. Często niektóre z pomieszczeń są ze sobą połączone, jak kuchnia z salonem, przekopokojem i sypialnią. Przestrzenie te mają duże okna, przez które wpada bardzo duża ilość światłą. Kluczem do sukcesu przy tworzeniu lub wprowadzaniu zmian projektowych jest właśnie duża, otwarta i wysoka przestrzeń. 

Kolory.

Domy loftowe są dość stonowane. Przeważają kolory to najczęściej biel. szarość i beż przełamane stalowymi, betonowymi, czy drewnianiymi kostrukcjami. Czasem pojawia się też surowa cegła. Podczas projektowania domu loftowego, warto wykorzytać beton architektoniczny, czy tynk strukturalny. Dobrym rozwiązaniem jest położenie desek surowo wykończonych, jeśli obawiamy się chłodnych płytek.

Oświetlenie. 

To kluczowy element w projekcie domu. Okna muszą być osłonięte, by móc w pełni wykorzystać naturalne światło. Jeśli do tego dobierzecie industrialne oświetlenie - wystrój loftu macie gwarantowany. Pamiętajcie by wybierać lampy, które wyglądają jak nagie żarówki zawieszone nad blatem. Klosze muszą być metalowe, a im więcej zwisających przewodów, czy kabli - tym lepiej. 

Gotowe projekty domów loftowych.

Jesli obawiacie się, że nie sprostacie wymaganiom w projektowaniu domu loftowego, postawcie na sprawdzone i gotowe rozwiązania. Na stronie Dom Twój znajdziecie listę partnerów, którzy są w stanie przedstawić Wam gotowy projekt domu loftoweg. Dzięki temu zyskujecie pewność, że powstanie Wasz dom loftowy jak z marzeń! Koniecznie zerknijcie co jeszcze Dom Twój ma w swojej ofercie, a w razie pytań, skontaktuje się z Dom Twój.