Jeśli zastanawialiście się nad tym czym jest smart dom i czemu tyle ludzi się na niego decyduje, ten artykuł jest dla Was. Dom Twój wyjaśni, czemu stał się tak popularny w ostatnim czasie, więc koniecznie czytajcie dalej.

 Czym jest inteligentny dom?

To współcześnie najnowocześniejsze rozwiązanie, dzięki któremu możemy sterować domem. Posiada system czujników, detektorów i mechanizm, który pozwala zarządzać i sterować wszystkimi instalacjami w budynku. Osoby, które decydują się na smart dom, często zapewniają sobie nie tylko duży komfort, ale także bezpieczeństwo i wbrew pozorom niższe koszty eksploatacji. 

Jak to działa? Smart dom to przede wszystkim komponenty funkcjonalne i sterujące. Do komponentów funkcjonalnych możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju oświetlenie, czujniki, system ogrzewania itp. Natomiast do komponentów sterujących: panele, przyciski. Inteligenty dom łączy się z internetem i jest w kontakcie z domownikami, nawet gdy tych nie ma w pobliżu. Za pomocą aplikacji sterują ogrzewaniem, oświetleniem, itp.

Jak wygląda smart dom?

Wszystko zależy od projektu gotowego domu, ponieważ na inteligenty system obsługi domu składa się wiele elementów. Każdy z elementów wpływa na bezpieczeństwo, czy zwiększenie energooszczędności w domu. Oto lista przykładowych smart rozwiązań:

  • gniazdka, które monitorują zużycie energii elektrycznej, a dodatkowo za ich pomocą można ustalić czas pracy.
  • ogrzewanie, klimatyzacja - szybki sposób na dostosowanie temperatury domu według naszych upodobań.
  • czujniki bezpieczeństwa - czyli np. czujnik gazu, ruchu bądź dymu. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa.
  • kamery i monitoring
  • oświetlenie - sterowane zdalnie, posiada różne tryby pracy, dzięki czemu możemy zmieniać poziom natężenia światła zgodnie z naszymi upodobaniami.
  • regulacja rolet i markiz
  • automatyczne zraszanie ogrodu - już nie trzeba pamiętać o podlewaniu ;)

Zamień dom na smart z Dom Twój.

Jeśli zainteresował Cię pomysł związany ze smart domem, skontaktuj się z nami. Wraz z partnerami, jesteśmy wstanie znaleźć Ci gotowy projekt domu, który w całości będzie inteligentny. Jeśli jednak zakupiłeś projekt domu - nic stracoengo. Dom Twój może wprowadzić zmiany projektowe, dzięki czemu nie musisz porzucać marzeń o smart domu. Zajrzyj na stronę internetową Dom Twój i dowiedz się, jak jeszcze możemy Ci pomóc.