Chyba każdy, kto planuje budowę domu słyszał o takim rozwiązaniu jak dom szkieletowy. Czy taka konktrukcja sprawdzi się na polskiej ziemi? Dom Twój rozwiewa mity na temat domów szkieletowych i pokazuje plusy i minusy takiej kontrucji. Jeśli ten temat Was intersuje, to czytajcie dalej. 

Konstrukcja domu szkieletowego.

Dom szkieletowy może przybierać tak naprawdę różne formy. Wszystko zależy od projektu i zamysłu architekta. Dom szkieletowy można wykończyć oblicówką z drewna, przez co powstaje klastyczny, drewniany domek. Jeśli komuś zależy, można je otynkować, żeby wyglądem przypominał tradycyjny, murowany dom. Można też połączyć różne sposoby wykończenia. Budowa domu szkieletowego tego nie wyklucza, a jedynie daje różne możliwości, w zależności od naszych zamiarów i gustu.

Zalety domu szkieletowego według Dom Twój.

  •  szybka budowa - postawienie domu, któy składa się jedynie z pojedynczych elementów trwa około kilkanaście tygodni. Jeśli porównać to do budowy domu murowanego, to różnica jest ogromna! To świetna opcja dla tych, którzy w krótkim czasie chcą mie postawiony dom
  • można go stawiać zimą - z racji tego, że budowa domu szkieletowego nie wymaga prac tzw. mokrych, nie ma żadnych przeciwskazań, żeby stawiać go zimą. Temperatura i pora roku nie mają tutaj znaczenia, bo łączenie konstrukcji odbywa się za pomoc metalowych łączników i gwoździ.
  • tańszy w budowie - budynek z racji swojej wagi, będzie miał mniejszą cenę za postawione fundamenty. Stosowane elementy kontrukcji są lekkie, więc nawet transport okaże isę tańszy. Współczesne domy kanadyjskie cechuje dobry współczynnik izolacji. Oznacza to, że ich eksploatacja jest znacznie mniej kosztowna. 
  • łatwy w rozbudowie - gdy zapragniemy dobudować jakieś pomieszczenie do domu szkieletowego, nie będzie stanowiło to większego problemu

Wady domu szkieletowego według Dom Twój.

  • akustyka - ściany w domu szkieletowym są cienkie i nie zapewniają dobrej izolacji dźwięku. Jeśli więc marzy Ci się cisza, spokój i prywatność, w domach szkieletowych możesz ich nie zaznać na takim samym poziomie jak w domach murowanych.
  • gryzonie - domy szkieletowe z racji swojej budowy lubią być odwiedzane przez gryzonie i szkodniki, np. korniki. Jeśli więc dom zaatakuje plaga nieproszonych gości, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z usuwaniem szkodników z domu oraz naprawianiem szkód przez nich wyrządzonych. 
  • wymaga zgromadzenia od razu całego budżetu

Domu szkieletowe to nowoczesne rozwiązanie, po które sięga coraz więcej polskich rodzin. Grunt to znalezienie odpowiednich fachowców, którzy znają się na budowie takiej kontrukcji.  A jeśli interesują Cię projekty domów szkieletowych, odwiedź stronę Dom Twój i przy współoracy z naszymi partnerami wybierz gotowy projekt domu. Zerknij na naszą ofertę i dowiedz się w czym jeszcze Dom Twój może ci pomóc.