Nie raz słyszeliście o nieistotnych zmianach projektowych? Co kryje się za tym sformułowaniem? Jakie zmiany projektowe możesz dokonać? Na te i inne pytania, Dom Twój postara się odpowiedzieć w tym artykule. Jeśli więc czekają Was jakiekolwiek zmiany projektowe - czytajcie dalej. 

 Nieistotne zmiany projektowe.

Co kryje się pod pojęciem nieistotonych zmian projektowych? Są to wszystkie przekształcenia które nie wymagają otrzymania decyzji o zmianie pozwolenia budowlanego. Niewielkie zmiany najczęściej są nanoszone przez architekta. Czego mogą odtyczyć? Nieistotne zmiany projektowe to najczęściej:

  • zmiana materiałów użytych do budowy kontrukcji budynku,
  • zmiany materiałów termoizolacyjncyh budynku
  • modyfikacje instalacji wewnętrznej, np. elektrycznej
  • zmiany dotyczące ścian działowych itp.

Warto pamiętać, że powyższe zmiany projektowe najczęściej nie wymagają zgody autora projektu. Poprawki te może nanieść każdy, pełnoprawny architekt. Jeśli modyfikacje będą za bardzo odbiegać od pierwotnego planu, powinny być one wcześniej skonsultowane z wutorem projektu budowlanego, zwłaszcza, jeśli zmiany te dotyczną m.in.:

  • dobudowaniem tarasu, czy balkonu
  • zmiany wyskości budynku, a wysokość ta przekracza 3m,
  • łączenia budynków

Jeśli Twój projekt domu wymaga wprowadzenia zmian projektowych, Dom Twój może pomóc Ci w tym przedsięwzięciu i jest w stanie wprowadzić nieograniczoną ilość zmian w projekcie. Dodatkowo, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i zmianę. Ale warto zaznaczyć, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz wydłuża to czas załatwienia wszystkich formalności niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę (dodatkowy czas potrzebny na fizyczne wykonanie zmian w projekcie oraz obliczenia konstrukcyjne). 

Jesli chcecie wiedzieć więcej, czym Dom Twój się zajmuje, zerknijcie na naszą stronę internetową, a także śledźcie nasz blog.