Stoisz przed wyborem stylu w jakim chciałbyś wykończyć swój dom? Nie wiesz, czy lepiej postawić na współpracę z architektem i tym samym stworzyć z nim indywidualny projekt, czy wybrać jeden z gotowych projektów i potem ewetualnie go zaadaptować do działki? Twój Dom pomoże Ci z tym dylematem, więc koniecznie czytaj dalej.

 Co daje architekt?

Zanim podjemie się odpowiednią decyzję, warto rozważyć każde za i przeciw. Co dokładnie może Ci dać praca z architektem? Architekt przede wszystkim potrafi w pełni wykorzystać potencjał lokalizacji. Projekt ten jest tworzony typowo pod działkę, a więc później nie ma potrzebny adaptacji projektów gotowych. Tak jak architekt zaprojektuje, tak powstanie dany dom. Dodatkowo, jeśli wiesz dokładnie czego chcesz, w jakim stylu ma być dom, jakie udogodnienia są dla Ciebie wymagane, a z których możesz zrezygnować, wtedy praca z archtektem może okazać się lepsza. Dodkowo, jeśli znasz swoje priorytety względem domu, wiesz na jakie rozwiązania chcesz postawić. a także już wyobrażasz sobie jakie ścieżki będziesz obierał w nowym domu, architekt świetnie zobrazuje Twoje wyobrażania, plany i cele na ten dom. Pamiętaj jednak, by postawić na takiego architekta, który uznawany jest za szyche w swoim środowisku. Nie ma nic gorszego niz zdecydować się na specjalistę, a następnie sromotnie się rozczarować.

Dlaczego warto wybrać gotowe projekty domów?

Co sprawia, że ludzie decydują się, żeby kupić gotowe projekty domów? Oto kilka ważny kwestii w tym temacie:

1) Widoczne rezultaty. Podczas przeglądania projektów gotowych, szukający od razu jest w stanie zobaczyć efekt końcowy w postaci wizualizacji. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają rozwiniętej wyobraźni przestrzennej. W ten sposób mogą eliminować od razu rozwiązania, które nie przypadły im go gustu.

2) Gotowe rozwiązania. Wiąże się to trochę z tym, co napisaliśmy wyżej. Ułożenie kontaktów, czy rozmieszczenie pokojów widzisz od razu w przypadku gotowych projektów. To daje Ci możliwość zastanowienia się, czy to jest to, czego chcesz. Sprawdzi się to u tych osób, które marzą o budowie domu, ale nie mają pojęcia czego tak naprawdę chcą i na co warto postawić.

3) Taniej! Nie ma co ukrywać, gotowy projekt domu to tańsza opcja, niż korzystanie z usługi architekta. 

4) Szybciej! To też o wiele szybsza opcja, ponieważ każdy projekt jest już gotowy, Widziny finalnie jak miałby wyglądać nasz dom marzeń. W przypadku pracy z architektem, często na rezutlaty musimy czekać miesiącami! A co gorsza, po takim czasie może się okazać, że te rozwiązania wybrane przez architekta zupełnie nie są w Twoim stylu. To rodzi fruatrację i rozczarowanie. Dodatkowo, często tom co widzimy w swojej głowie nie pokrywa się z tym co widział architekt, kiedy rozmawaliście o szczegółach projektu.

5) Jedna stylistyka domu. Najczęściej bywa tak, że w gotowych projektach domu, jasno wyróżnia się jeden styl: industrialny, rustykalny, czy glamour. Dzięki temu cały dom jest spójny i prezentuje się świetnie jako całość. Podczas pracy z architektem, często może wydawać nam się że połączenia stylów będzie w efekcie czymś niesamowitym, a jak przychodzi co do czego, to jesteśmy zdegustowani. Lepiej uniknąć rozczarowań i zdecydować się na gotowy projekt, chyba, że misz masz stylów mieści się w Twoim guście! 

Prawda jest też taka, że często można znaleźć wymarzony dom wśród gotowych projektów. Jeśli chcesz się o tym przekonać, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową, gdzie w zakładce projekty, masz możliwość przejrzenia gotowych rozwiązań od naszych partnerów. Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegoś projektu, koniecznie odezwij się do nas - Dom Twój załatwi ci zniżkę i ułatwimy wszystkie formalności związane z zakupem projektu!