Chcesz wybudować dom, ale nie wiesz od czego zacząć? O czym warto pamietać, zanim podejmiesz się tego tematu? Dowiedz się jak odpowiednio przygotować się do budowy domu z Dom Twój!

Dom Twój radzi: budżet, budżet i jeszcze raz budżet!

Wybór działki, zakup projektu domu, geodezja, czy może uzbrojenie działki w media? Od czego zacząć przedsięwzięcie budowy domu? Od budżetu oczywiście! To zawsze jest najważniejsza kwestia. Warto określić finanse już na samym początku planowania inwestycji. Podlicz wszystkie oszczędności, a w razie potrzeby oszacuj w jakiej wysokości mógłbyś wziąć pożyczkę. Dobrą praktyką jest rozdzielić finanse na kilka etatów, takie jak: zakup działki, budowa domu, wykończenie domu, ogród. Dzięki temu łatwiej będzie Ci trzymać budżet w ryzach. Nie bój się określać cen z nadwyżką - docelowe ceny i tak pewne pójdą w górę, zanim przejdziesz od planowania do działania. Korzystaj z internetu i podpowiedzi fachowców - warto dokonać reasearchu, aby zorientować się mniej wiecej w jakiej kwocie zamkniemy się podczas budowy domu. 

Działka.

To kolejny, bardzo ważny punkt. Szukaj działki w miejscu, które najbardziej Ci się podoba. Sprawdź też najbliższe sąsiedztwo miejsca, gdzie chciałbyś zamieszkać. Przy kupnie działki istotną rolę pełni jej kształt i powierzchnia, bo do to niej będziesz musiał dopasować projekt domu. Nie zapominajmy o cenie! Sprawdź najpierw jaką szacunkową wartość ma m2 w okolicy, w której planujesz kupić działkę. Rozeznanie sprawi, że będziesz wiedział, czy to standardowa cena, czy zawyżona. 

Isotną kwestią jest także uzbrojenie działki. Dowiedz się, czy ta powierzhnia, którą planujesz kupić, ma już dostęp do mediów Jeśli nie, żaden problem! Dom Twój może załatwić to za Ciebie! Daj nam znać, a chęnie pomożemy Ci w tym temacie! 

 Projekt domu.

O projekcie domu pisalismy już wielokrotnie. To, co najważniejsze, to to, nie musisz bawić się w tłumaczenie architektowi swoich wymagań i planów, bo możesz kupić gotowy projekt domu. Jeśli takie zagadnienie Cię interesuje, sprawdź co pisaliśmy na ten temat tutaj i tutaj. 

Dalej już tylko zaczynają się kwestie związane z budowaniem domu. Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości, odwiedź naszą stronę internetową i dowiedz się jak Dom Twój może ci pomóc!