Kiedy wiesz już jakie kroki i formalności należy podjąć w celu uzbrojenia działki, pora na kolejny, obowiązkowy - geodezję. Dowiedz się do czego potrzebny jest geodeta, jakie wyzwania przed nim stoją i w jaki sposób można zamówić jego usługi. 

Bez mapy do celów projektowych ani rusz!

Tak jak na każdym poprzednim etapie, również na tym potrzebny jest czas. Kiedy uda Ci się znaleźć już geodetę, uzbrój się w cierpliwość, ponieważ zanim przystapi on do mierzenia, liczenia i szacowania, musi wykonać mapę do celów projektowych. Opiera się ona na kopii mapy zasadniczej i zawiera informacje związane z siecią uzbrojenia, ukształtowaniem terenu, położeniem działek, czy innych obiektów. Pomocny może okazać się aktualny wypis planu zagospodarowania terenu, więc postaraj się go uzyskać zanim zadzwonisz do geodety. To trochę przyspieszy ten proces. Czas przygotowania mapy do celów projektowych to od 5 - 6 tygodni. 

Tyczenie budynku.

Kiedy mapa jest gotowa, a pozwolenie na budowe spoczywa w kieszeni, geodeta może przystąpić do tyczenia budynku. W trakcie tego procesu, geodeta ustala punkty przecięcia osi konstrukcyjnych budynku i jego narożnikow, by móc zaznaczyć miejsca wykopów pod ławy fundamentowe. W ten sposób wyznacza się dokładne miejsce, gdzie mają być postawione fundamenty. Geodeta może wybrać dwie metody: kołkową albo ławy drutowej, ale prawda jest taka, że powinien ją ustalić z kierownikiem budowy, bo to on będzie prowadził wykopy.

Kiedy fundamenty są już zrobione, geodeta wyznacza punkty wysokościowe, których pomiary zapisuje w dzienniku budowy. Kiedy to zostanie wykonane, można przejść do wytyczenia obrysu ścian zewnętrznych i ich murowania.

Zrób kolejny krok z Dom Twój!

Mnogość etapów, ilość dokumentów oraz poszukiwanie najlepszych fachowców wymaga czasu, poświęcenia i znajomości tematu. Zamiast tracić na to energię i czas, możesz odetchnać i zlecić to nam. Dom Twój w swojej ofercie posiada również kompeksową obsługę geodezyjną! Sprawdź jak działamy i zobacz, jakie kroki w budowie Twojego domu możemy zrobić za Ciebie! W przypadku obsługi geodezyjnej wygląda to następująco:

 1. Przygotowanie inwestycji

  • wykonywanie map do celów projektowych 

  2. Obsługa geodezyjna

  • tyczenie (wytyczenia budynków, przyłączy, sieci, itp.)

  • pomiary kontrolne

  • pomiary powykonawcze

  • pomiary pomieszczeń

   

   3. Obsługa prawna nieruchomości

  • podziały nieruchomości
  • wznowienie granic nieruchomości
  • rozgraniczenia

   

  Nie czekaj, wejdź na naszą strone internetową i zapoznaj się z kompletną ofertą, lub skontaktuj się z nami - odpowiemy na wszystkie pytania.