Zapewnienie działce dostępu do mediów, to kolejny krok, który musi wykonać każdy, kto chce budować dom. W tym artykule dowiesz się nieco więcej na temat uzbrojenia działki. Koniecznie czytaj dalej.

 Mogłby się wydawać, że w XIX w., uzbrojenie działki nie będzie problematyczne. No bo przecież powstało już tyle budnyków, w wielu różnych miejscach, że podłączenie dodatkowego domostwa nie powinno stanowić problemu. A okazuje się, że czasem to wcale nie jest takie proste. Istnieje szereg czynników, które maja wpływ na to, czy podłączenie mediów będzie rutynowe, czy nieco bardziej skomplikowane.

Uzbrojenie działki - co to jest?

Uzbrojenie działki to nic innego jak przyłączenie jej do wszystkich niezbędnych mediów, takich jak: prąd elektryczny, gaz, woda, kanalizacja. Jeśli nasza działka znajduje się w pobliżu innych domów, jest duża szansa, że niezbędne media będą w pobliżu, ale nie zapomnijcie o to dopytać. Może okazać się tak, że przepisy nie pozwalają na podłączenie jeszcze jednego budynku i np. będziecie zmuszeni budować szambo. Zupełnie inna sytuacja przedstawia się, jeśli zaopatrzyliście się w działkę na uboczu przy skraju lasu, gdzie w koło nie ma zbyt wiele zabudowań. Samo miejsce może być kłopotliwe jeśli chodzi o uzbrojenie działki. 

Formalności związane z uzbrojeniem działki w media.

Od czego zacząć? Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku przyłączy, nie jest potrzebne pozwolenie na budowe. I na tym kończy się jakiekolwiek ułatwienie, ponieważ musicie złoży szczereg wniosków do konkretnej instytucji, np. zakładu energetycznego czy gazowego. Do każdego wniosku potrzebny jest plan sytuacyjny, ktory mieści się na kopii aktualnej mapy jednostkowej, uzyskanej z wydziału geodezji. To jeszcze nie koniec. Potrzebne będą również wszelkie pozwolenia i uzgodnienia i to w zależności od instytucji, do jakiej się zwracamy. 

Uzbrojenie działki - daj się wyręczyć!

Wiemy, że formalności związane z uzbrojeniem działki są zagmatwane i często nie jasne. Prawda jest taka, że każdy powiat, a nawet gmina mają zupełnie inne wymagania i warunki przyłączenia się do istniejącej sieci. Zamiast tracić czas i pewnie też nadzieję na to, że uda się to załatwić szybko, odezwij się się do Dom Twój. Dzięki naszemu doświadczeniu szybko i sprawnie pomożemy uporać Ci się z formalnościami. Po co tracić czas? Zaufaj nam. 

Realizowalimy ubrojenia na terenie powiatów:

  • wejherowskiego
  • puckiego
  • lęborskiego
  • kartuskiego

Odezwij się do nas i raem zacznijmy spełniać marzenie o Twoim domu.