Masz już gotowy projekt domu do 70m2 oraz wszelkie niezbędne pozwolenia. Pozostaje pytanie, kiedy najlepiej rozpocząć prace związane z budową domu do 70m2? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na to pytanie, to koniecznie czytaj dalej.

 Kiedy rozpocząć budowę domu do 70m2?

Jeśli chcesz zająć się budową domu, to oczywiste jest, że chciałbyś zakończyć ją najszybciej jak to tylko możliwe. Prawa jest jednak taka, że przebieg prac zależy od wielu czynników. Np. od technologii budowy, doświadczenia ekipy, płynności finansów, organizacji prac na budowie itp. Mimo wszystko warto zakładać jakiś orientacyjny czas budowy, by móc w jakimkolwiek stopniu kontrolować postęp pracy budowlanych, stopnia zużycia materiałów budowlanych, czy dodatkowych pieniędzy.

Jakie warunki są optymalne dla budowy domu do 70m2

Choć budowę domu do 70m2 można rozpocząć tak naprawdę o każdej porze roku, wiadome jest, że zimowe warunki atmosferyczne znacznie utrudniają prowadzenie robót. Dlatego nie bez powodu przyjęło się, że najlepiej budowę rozpoczynać na wiosnę, nawet już od drugiej połowy marca. Wówczas przymrozki zdarzają się znacznie rzadziej, a dni są coraz dłuższe, więc można pracować przy świetle dziennym. Rozpoczynając prace budowy domu do 70m2 wiosną, mamy pewność, że ekipa budowlana ma sporą ilość czasu, aby do jesieni zakończyć prace budowlane, a w sezonie grzewczym przejść do prac wykończeniowych. 

Skontaktuj się z Dom Twój.

A jeśli potrzebujesz pomocy w związku z budową domu, skontaktuj się z nami. Dom Twój załatwi za Ciebie wszelkie formalności, związane z budową domu. Znamy się nie tylko na przepisach prawa, ale wiemy także, ile czasu każdy z powiatów przewiduje na wystawienie stosownego pozwolenia. Dzięki temu możemy działać szybciej, sprawniej i skuteczniej. Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania.