Stawianie budynków do 70m2 obecnie to najpopularniejszy trend w branży budowlanej. Nie ma co się dziwić, od początku 2022 roku, przepisy się diametralnie zmieniły. Z racji, że jest to dość nowy temat, pojawia się wokół niego sporo wątpliwości i pytań. Nie brakuje też niedoinformowania. To rodzi sporo zamieszania i powstają pewne przeświadczenia, które mijają się z prawdą. Dom Twój postanowił się z nimi rozprawić. Poznaj najczęściej powielane mity na temat budowy domu do 70m2. 

Mity na temat budowy domków do 70m2.

Czas obalić mity i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z budową domu do 70m2. 

1. Nie można wybudować domu do 70m2 bez miejscowego planu.

Tak naprawdę można to zrobić. Jeśli nie posiadasz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wystarczy, że złożysz wniosek o wydanie warunków zabudowy dla działki. Skąd wynika ta rozbieżność informacji? Wszystko za sprawą różnej interpretacji urzędów Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej udaj się do swojego urzędu i zapytaj, czy dla Twojej inwestycji plan zagospodarowania przestrzennego będzie konieczny. Możesz też skontaktować się z nami - załatwimy formalności związane z budową domu do 70m2 za Ciebie.

2. W domu do 70m2 nie może być poddasza.

To dość niejasna sprawa. Jeśli budujesz dom do 70m2 na zgłoszenie, bez projektu od architekta, wówczas poddasze nie może być wybudowane. Możesz za to postawić antresolę. Jeśli jednak decydujesz się na projekt budowlany od architekta, ograniczenie takie już nie obowiązuje. 

3. Budynek na zgłoszenie mogę postawić gdzie mi się podoba.

To niestety to tak nie działa. Twoja inwestycja musi przestrzegać przepisów związanych z odległościami od granic innych działek, budynków, czy lasu. Obowiązują też m.in. przepisy warunkujące kąt nachylenia dachu, koloru elewacji, użytych materiałów, czy wysokości budynków. 

Mitów i niejasności jest o wiele więcej, ale te są najczęściej powielane i potrafią wprowadzić dezinformację. 

 Skontaktuj się z Dom Twój.

A jeśli potrzebujesz pomocy w związku z budową domu do 70m2, skontaktuj się z nami. Dom Twój załatwi za Ciebie wszelkie formalności, związane z budową domu. Znamy się nie tylko na przepisach prawa, ale wiemy także, ile czasu każdy z powiatów przewiduje na wystawienie stosownego pozwolenia. Dzięki temu możemy działać szybciej, sprawniej i skuteczniej. Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania.