Działka - jest! Projekt - jest! Zmiany projektowe - wprowadzone! No to kolejny krok to uzyskać pozwolenie na budowę. Ile to trwa? Jak to zrobić? Jakie dokuemnty są potrzebne i co najważniejsze - czy ktoś może to zrobić za Ciebie? Czytaj dalej, żeby się przekonać!

Pozwolenie na budowe - nie bój się poprosić o pomoc.

Pozwolenie na budowe, to nie lada wyzwanie. Jak nie pogubić się w morzu przepisów i nie utnąć w dokumentach? Dom Twój Ci w tym pomoże. Nie ma ukrywać, w zdobywaniu pozwolenia na budowe doświadczenie może okazać się nieocenione, dlatego warto poprosić o pomoc kogoś sprawdzonego. Sama procedura, która ma prowadzić do wydania decyzji, różni się często w zależności od lokalizacji. Dom Twój działa na terenie powiatu wejherowskiego, lęborskiego, puckiego i kartuskiego, więc doskonale wiemy jakie kroki trzeba podjąć, aby uporać się z tym tematem jak najszybciej i możemy Ci w tym pomóc.

Od czego zacząć przy pozwoleniu na budowę?

Jesteś już gotowy na działania? To świetnie! Oto kilka wskazówek i rad, jak ugryźć ten temat. Ale hej! Jeśli dalej temat będzie Cię przerastał, nie obawiaj się z nami skontaktować. Chętnie zrobimy to za Ciebie!

Kiedy zaczynasz starać się o pozwolenie na budowę, musisz skompletować odpowiednie dokumenty, które dołączasz do wniosku. Są to:

  • cztery egzemplarze projektu budowlanego. Muszą posiadać opinie, pozwolenia i zaświadczenie architekta,

  • oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wraz z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, 

  • wypis z rejestru gruntów dla działki swojej i sąsiednich,

  • warunki techniczne dostawy mediów.

Pamietaj, że wniosek o pozwolenie na budowę musi być złożony na formularzu urzędowym w terminie wpisanym w decyzji o warunkach zabudowy. Nie zapomnij wpisać inwestora, rodzaj inwestycji (np. dom jednorodzinny), adres miejsca budowy oraz oznaczenie nieruchomości (obręb ewidencyjny, numer działki).

Decyzja najcześciej wydawana jest w ciągu 65 dni od dnia złożenia wniosk o wydanie takiej decyzji.), a budowę musimy rozpocząć w ciągu 3 lat od dnia, w którym decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna.

To tylko skrót wszystkich działan. Wiadomo, że czasem pojawiają się jakieś niejasności, czy problemy zupełnie nie zależne od Ciebie. Aby usprawnić cały proces, zachęcany do skorzystania z firmy Dom Twój, która może zrobić wszystko dla Ciebie. Bo jeśli można prościej, to czemu by nie spróbować? :)