Interesuje Cię budowa domu do 70m2? Dowiedz się jak dokonać zgłoszenia budowy domu do 70 m krok po kroku. Dzięki temu będziesz wiedział jak się do tego przygotować oraz jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę. Koniecznie czytaj dalej. 

 Jak zgłosić budowę domu do 70 m2?

Zgłoszenie budowy domu do 70m2, to niezbędny krok, który musi dokonać każdy inwestor, zanim rozpoczną się prace budowlane. Od czego warto zacząć?

  • działka do 70m2 - sprawdź, czy Twoja działka posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego — bez tego nie jest możliwe zgłoszenie budowy domu do 70m2 na takim terenie. W tym dokumencie znajdują się m.in informacje dotyczące warunków zabudowy, np. jaka powinna być wysokość budynków.
  • mapa zasadnicza — to mapa, na której znajduje się Twój teren. Znajdziesz ją w starostwie, w wydziale geodezji.
  • dokumenty projektowe — zdecyduj się  i kup jeden projekt domu, dostępny u naszych partnerów. Wówczas otrzymasz całą dokumentację projektową niezbędną do zgłoszenia budowy domu do 70m2.
  • umieszczenie obiektu ba mapę zasadniczą - na mapę zasadniczą, którą wcześniej pobrałeś ze starostwa należy umieścić szkic domu wraz z zaznaczeniem wszystkich granic, lasów, dróg i innych obiektów. Pamiętaj o minimalnych odległościach od granicy działki, czy innych budynków. Odległość tam musi wynosić 6m.
  • dokumenty - wypełnij odpowiednie druki ze strony starostwa (druk B-3) i złóż je w urzędzie.  Nie zapomnij dołączyć oświadczenie, że masz prawo dysponować daną nieruchomością, mapę terenu z zaznaczoną budową, potwierdzenie płatności do urzędu skarbowa. Urząd ma 21 dni, by zgłosić sprzeciw.

 

Skontaktuj się z Dom Twój.

Daj sobie pomóc. Dom Twój załatwi za Ciebie wszelkie formalności związane z budową domu. Znamy się nie tylko na przepisach prawa, ale wiemy także ile czasu każdy z powiatów przewiduje na wystawienie stosownego pozwolenia. Dzięki temu możemy działać szybciej, sprawniej i skuteczniej. Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania.