Stałeś się szczęśliwmy posiadaczem działki? To świetnie! Teraz możesz zacząć przygotowania pod budowe domu! Od czego zacząć? Na tym etapie niezwykle istotne jest uzbrojenie działki w media. Jak zrobić to w krok po kroku? Koniecznie czytaj dalej, by się dowiedzieć!

 Uzbrojenie działki w media - jak sprawdzić?

Skąd wiemy, że działka budowlana jest uzbrojona? Bo posiada wszystkie niezbędne przyłącza. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej działki, warto wczesniej zorietować się w miejscowym urzędzie gminy, w wydziale kartografii i geodezji, czy działka o którą chcemy sie ubiegac jest uzbrojona w media. Warto też udać się do miejscowych zakładów zarządzających sieciami. Tam uzyskamy informacje, czy na tym terenie możemy wykonań przyłącza, oraz kiedy najszybciej będzue to możliwe. 

Uzdrojenie działki w media - jak to zrobić?

 Z jakimi formalnościami musisz się mierzyć, by uzbroić działkę w media?

  • złóż wniosek do zakładu energetycznego o określenie warunków przyłączenia
  • to ile zapłacisz uzależnione jest od wielu czynników, np. od mocy przyłvzrniowej i od długoci przyłączy, czy jego rodzaju
  • zwróć się do lokalnej sieci wodociągów i kanalizacji, aby okreslić warunki podłączenia i pokrycia kosztówbudiwy przyłączy
  • jeśli w pobliżu Twojej działkie nie ma sieci wodnp - kanalizacyjnej, musisz izyskać zgodę na wykopanie studni i szamba od urzędu gminy. 
  • zgłoś się do dostawcy sieci gazowej i ustal warubnki oraz cenę stworzenia przyłączy.

Uzbrojenie działki - Dom Twój zrobi to za Ciebie.

A jeśli nie chcesz bawić się w formalności, skontaktuj się z nami. Pomożemy w uzbrojeniu działki w media, doradzimy, złożymy wnioski, zaprojektujemy - każdy rodzaj przyłącza, sieci - wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, ciepłownicze, energetyczne. Możliwość sprawdzenia działki pod względem uzbrojenia terenu. Nie czekaj!