Projekt domu pasywnego to kolejny rodzaj nowoczesnego rozwiązania przy budowie domu. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czym charakteryzuje się projekt domu pasywnego, to koniecznie czytajcie dalej. 

 Projekt domu pasywnego Gniewino - co to oznacza?

Projekt domu pasywnego zakłada, że w okolicy domu nie ma potrzeby produkowania energii cieplnej, bo budynek sam pozyskuje, przetwarza i zatrzymuje ciepłom które pochodzi ze źródeł odnawialnych. Jest to światło słoneczne, ciepło gruntu, czy ciepło wytwarzane przez mieszkańców. 

Kluczowe w projekcie domu pasynego jest fakt, że w pobliżu takiego domu nie można używać żadnego z paliw nieodnawialnych, jak gaz, olej, czy węgiel. Dlatego dom musi być zaprojektowany tak, aby do ogrzewania zużywał ok. 15kWh/m2/rok.

Projekt domu pasywnego Gniewino - cechy.

Aby projekt domu pasywnego się sprawdził musi gromadzić jak najwięcej ciepła z okolicy, dlatego projekt domu pasywnego musi mieć na uwadze:

  • umiejscowienie w terenie i względem stron świata, aby wykorzystać nasłonecznienie
  • kształt - najlepiej sprawdzi się szkło i zwarta bryła
  • wysoką izolacyjność cieplną wszystkich elementów w domu: drzwi, okien, ścian, dachów itp.
  • dobrą wentylację
  • odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń.

Gotowe projekty domów pasywnych w Trójmieście.

Jesli obawiacie się, że nie sprostacie wymaganiom w projektowaniu domu pasywnego, postawcie na sprawdzone i gotowe rozwiązania. Na stronie Dom Twój znajdziecie listę partnerów, którzy są w stanie przedstawić Wam gotowy projekt domu pasywnego. Dzięki temu zyskujecie pewność, że powstanie Wasz dom jak z marzeń! Koniecznie zerknijcie co jeszcze Dom Twój ma w swojej ofercie, a w razie pytań, skontaktuje się z Dom Twój.