Jak można zauważyć, w każdym z artykułów bierzemy na tapetę różne rodzaje domów, które potem omawiamy. Tym razem przyszła kolej na projekt domu piętrowego. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich nieco więcej, to koniecznie czytajcie dalej.

Projekt domu piętrowego Reda - rodzaje.

Domy piętrowe mozna zaprojektować w dwojaki sposób: albo uwzględnia się budynek z dwoma piętrami, albo dom parterowy ale z poddaszem, który będzie pełnił funkcję drugiego piętra. Takie rozwiązanie jest kompleksowe i pozwala wykorzystać przestrzeń w pełni, ale wiąże się też z tym, że mamy dużo mniejszą powierzchnię poddasz w porównaniu z parterem. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jakim projekcie domu w Redzie Ci zależy.

Zalety projektów domów piętrowych - Reda.

Zanim zdecydujesz się na zakup gotowego projektu domu piętowergo w Redzie, poznaj jakie zalety kryją się za tego rodzaju domem.

  • oszczędność działki - jeśli więc posiadacie mają działkę, projekt domu piętrowego to idealne rozwiązanie.
  • możliwość podziału domu na dwie części - projekt domu piętrowego może z jednego domu zrobić dwa mieszkania. To świetny pomysł jeśli planujecie mieszkasz z dziadkami, albo chcecie wydzielić dwa osobne piętra dla dorosłych i dla dzieci
  • niższy koszt budowy fundamentów, położenia dachu i podłączenia instalacji
  • łatwiejszy dostęp do światła słonecznego 
  • mniejszy koszt ogrzewania

Wady projektów domów piętrowych - Reda.

Jak każdy projekt gotowy, dom piętrowy również posiada pewne wady. Warto mieć je na uwadze przy wyborze rodzaju domu.

  • problem z utrzymaniem stałem i jednakowej temperatury na obu piętrach
  • strata powierzchni, którą przeznacza się na budowę schodów
  • większe koszty  związane z materiałami i budową stropu i ścian nośnych - aby utrzymały piętra, muszą się charakteryzować większą wytrzymałością niż w domu parterowym

Mają na uwadze powyższe plusy i minusy obu sytuacji, łatwiej będzie Ci zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze. Zerknij na stronę Dom Twój i dowiedz sie, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.