Drewnane domy coraz częściej budują się w Polsce. Czy to nowa moda, czy naprawdę dobra inwestycja? Poznaj wady i zalety domów drewnianych według Dom Twój

Moda na domy drewiane.

Niegdyś domy z drewna kojarzyły się z konstrukacjami przystosowanymi jedynie na okres letni. Kto choć raz nie pojechał na wczasy i nie mieszkał w domku nad jeziorem? No właśnie... Jednak z czasem domy drewniane zaczęły nabierać innego znaczenia. Coraz częściej można spotkać projekty domów drewnianych całorocznych. Projekty te nie przypominają małych domków letniskowych, a normalne domy, dokładnie takie jak murowane.

Zalety budowy domów drewnianych.

Istnieje wiele zalet związanych z projektowaniem i budowaniem domów drewnianych. Dom Twój przedstawi kilka z nich:

  • czas budowy - prawda jes taka, że drewniany dom może powstac nawet w 4 miesiące. To zdecydowanie krócej niż czekanie na murowany.
  • dobra izolacja - dzięki temu latem nie przenika gorące powietrze, a zimą ciepło to nie ucieka. To daje nam możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu, ponieważ ogrzewamy tylko przestrzeń wewnątrz niego, a nie ściany jak w przypadku domu murowanego.
  • budowa przez cały rok - oprócz położenia fundametów, budowa domu drewianego może odbywać się cały rok
  • łatwy do przebudowy - ze względu na swoją budowę, domy drewniane o wiele łatwiej przebudować niż domu murowane

Wady budowy domów drewnianych.

Jak każda budowa, tworzenie konstrukcji domów drewnianych ma swoje wady. Dom Twój powie Ci, co warto brać pod uwagę:

  • dobry wykonawca - mimo wszystko domów drewnianych powstaje dużo mniej niż murowanych. W związku z tym jest ograniczony dostęp do fachowców, którzy są wstanie taki dom drewiany poprawnie postawić 
  • dostepność materiałów - drewno, z którego tworzy się konstrukcje domów drewnianych musi być wcześniej odpowiednio przygotowane. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że nie będzie ono dostępne od ręki, a na zamówienie trzeba będzie poczekać.
  • bezwładność cieplna - dom drewniany szybko się ogrzeje, ale kiedy wyłączymy ogrzewanie to szybko się ochłodzi. Warto o tym pamiętać.

Jeśli marzy Ci się drewiany dom, koniecznie zajrzyj na stronę internetową Dom Twój i zerknij na gotowe projekty domów. Nasi partnerzy z przyjemnością przedstawią Ci projekt gotowy takiego domu, a my jesli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy zmiany projektowe. Skontaktuj się już dziś z Dom Twój!