Marzy Ci się energooszczędny dom? Świetnie się składa! Dom Twój doskonale wie, jak się do tego zabrać! Jeśli chcesz znać zalety energooszczędnego domu, to koniecznie czytaj dalej! 

 Czym jest energooszczędny dom? 

To, czym dom jest energooszczędny czy nie, zależy w dużej mierze od współczynnika EUco. O czym on mówi? Określa, jakie jest zapotrzebowanie domu na wodę oraz jaka energia będzie potrzebna, żeby go ogrzać. Aby budynek móc określić energooszczędnym, nie powinien przekraczać 70 kWh/m2 zapotrzebowania rocznie, według przepisów europejskiej normy ISO.

Zalety domu energooszczędnego według Dom Twój.

  • ochrona środowiska - im mniejsze zapotrzebowanie na energię, tym większa dbałość o środowisko. Odpowiednio wykonany budynek sprawia, że redukuje się emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Co więcej, sama instalacja, która pozyskuje energię ze źródeł odnawialnych, ogranicza zanieczyszczenia środowiska. 
  • ekonomiczność - chociaż budowa domu energooszczędnego wiążę się z większym kosztem budowy, z biegiem lat staje się to bardziej opłacalna inwestycja. Czemu? Ponieważ taki dom zużywa znacznie mniej energii np. do ogrzewania. Dzięki temu eksploatacjadomu enerooszczędnego w ciągu kilku lat przynosi zysk, który jest w stanie pokryć koszt budowy domu tradycyjnego!
  • funkcjonalność - z budową domu energooszczędnego wiąże się jego nowoczesność. Rozwiązania zastosowane podczas budowy są nowatorskie i zapewniają tańszą eksploatację. Domy tradycyjne wkrótce będą musział przechodzić działania modernizacyjne. Z kolei domy energooszczędne to ominie, ponieważ długo będą spełniać normy i standardy współczesności.

Stwórz swój dom energooszczędny z Dom Twój!

Jeśli chcesz postawić na dom energooszczędny, Dom Twój Ci w tym pomoże! Zapoznaj się z naszymi partnerami , którzy z miłą chęcią znajdą gotowy projekt domu energooszczędnego. Dodatkowo zajmiemy się adaptacją projektów gotowych tak, by Twój energooszczędny dom mógł powstać na Twojej działce! Skontaktuj się z nami w razie pytań i zaufaj firmie Dom Twój.