Nie ma co ukrywać. Geodeta podczas budowy domu to etap, którego nie można pominąć. Jakie obowiązki musi spełnić geodeta, żeby Twój dom był bezpieczny? Koniecznie czytaj dalej, żeby się tego dowiedzieć. 

Geodeta? Ale po co?

Co należy do obowiązków geodety i tak naprawdę dlaczego musimy korzystać z jego usług?  Otóż geodeta pomaga nam przy trzech etapach. Po pierwsze przygotowuje mapę do celów projektowych, ponadto jest odpowiedzialny za wytyczenie budynku na działce, a następnie prowadzi geodezyjną inwentaryzację powykonawczą. Bez jego pomocy, żaden budynek nie może zostać oddany do użytku.

Gdzie znaleźć dobrego geodetę?

Najlepiej oczywiście z polecenia od jakiegoś znajomego czy rodziny. Jeśli jednak nikt z Waszych bliskich nie korzystał wcześniej z usług geodezyjnych, możecie udać się do urzędu gminy albo to ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. To tam otrzymacie listę specjalistów, którzy mają odpowiednie uprawnienia do tego typu prac. Jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Dom Twój również świadczy usługi geodezyjne, więc jeśli budowa ma odbyć się na terenie powiatów wejherowskiego, puckiego, lęborskiego, czy kartuskiego, koniecze skontaktuj się z nami. Najlepiej właśnie korzystać z usług lokalnego geodety, który na codzień pracuje i zna okolicę, w obrębie której budujecie dom. To może skrócić cały proces weryfikacji dokumentów i dokonywania pomiarów. W razie wątpliwości, zapraszamy na naszą stronę internetową, tam dowiedzie się więcej o naszych usługach geodezyjnych, ale także związanych z kupnem gotowych projektów, adaptacją projektów gotowych, czy ze zmiananami projektowymi. Pomożemy także w uzyskaniu pozwolenia na budowę, czy w kwestii uzbrojenia działki w media. Po co stawiać na kilku specjalistów? Dom Twój wesprze Cię we wszystkim!