Kiedy jesteś już posiadaczem działki budowlanej, naturalne jest, że kolejnym krokiem będzie projektowanie domu. Jak dobrze wybrać gotowy projekt domu? Czym się kierować i na co zwracać uwagę? Czytaj dalej i dowiedz się, co radzi Dom Twój w kwestii wyboru projektów gotowych.

 Czym kierować się wybierając projekt domu?

Opcji projektowych na rynku jest cała masa. Jak z tylu możliwości, wybrać ten jeden, który ma stać się Twoim domem? Oprócz tego, że ma być ładny i pasować do naszego gustu, musi też być funkcjonalny. O tym bardzo często zapominany. Skupiamy się na detalach, ich wyglądzie i prezencji, a przecież oprócz tego, że ma dobrze wyglądać, musi być łatwy w utrzymaniu chociażby czystości. Nikt nie chce latać ze ścierkami i przecierać co chwilę szklane balustrady. Na co zwracać uwagę zanim zaczniesz przebierać wsród wszystkich dostępnych gotowych projektów? 

Oto istotne etapy, które pomog Ci wybrać odpowiedni projekt domu na Twoją działkę:

  • analiza warunków zabudowy, które są ustalane przez gminę dla każdej działki, 
  • analiza wymiarów działki i opcji rozmieszcznienia domu na działce z poszanowaniem Praw Budowlanych
  • określenie własnych wymagań dotyczących domu

Jak dopasować gotowy projekt domu pod siebie? 

Kiedy uporamy się się już z planem miejscowym i dokładnie przeanalizujemy wymiary działki, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami względem domu. Po pierwsze powierzchnia. Zdecydujmy się na taki dom, który będzie odpowiada naszym potrzebom i który będziemy w stanie utrzymać. Zarówno pod względem np. ogrzewania, ale także czystości.  W kwestii pomieszczeń, które są niezbędne dla nas oprócz sypialni, kuchni i łazienki? Czy jakaś garderoba zda egzamin? Może warsztat lub osobna kotłownia? Czy jedna łazienka wystarczy, czy warto zastanowić się nad dwiema? Przemyślmy dokładnie swoje potrzeby i budżet. Warto też wcześniej przeliczyć ile metrów kwadratowych chcemy przeznaczyć na konkretne pomieszczenie. To zdecydowanie ułatwi wybór projektu.

Jeśli wiesz już, czego mniej więcej potrzebujesz, zgłoś się do Dom Twój, który z chęcią pomoże Ci przy dalszych etapach. Wejdź na stronę internetową i dowiedz się w jaki sposob Dom Twój może Ci ułatwić to trudne przedsięwzięcie.